Google Analytics

Google Analytics

Tworząc strony internetowe dla hoteli, dbamy o to, aby każdy z hotelarzy miał możliwość analizy ruchu przechodzącego przez jego witrynę. Google Analytics to darmowe narzędzie do analizy statystyk i ruchu na stronach www. Umożliwia ocenę zachowania osób odwiedzających stronę Twojego hotelu. Udziela odpowiedzi na pytanie o to, kto odwiedza naszą stronę i co na niej robi. Dostarcza również bezcennej wiedzy: jak użytkownicy dotarli na naszą stronę, jak długo są na stronie, ile podstron przeglądają, czy użytkownicy dokonują rezerwacji.

Jak to działa?

Google Analytics to narzędzie raportowania, pełne różnych zakładek, opcji i cennych informacji. Po zalogowaniu się, otrzymujemy dostęp do raportów, które możemy w różny sposób modyfikować czy filtrować - tak aby uzyskać interesujące nas dane. Skąd jednak te dane się tam biorą? Obserwowanie zachowania użytkowników odwiedzających stronę, możliwe jest dzięki fragmentowi kodu, który należy umieścić w swojej witrynie. Gdy użytkownik ładuje w przeglądarce www Twoją stronę, następuje wykonanie tego skryptu. Konsekwencją tego działania jest odczyt i nadpisanie plików cookie (tzw. ciasteczek) użytkownika, a następnie wysłanie ich na serwery Google, gdzie dane są przechowywane i modyfikowane.

Jak uruchomić Analytics?

Aby rozpocząć korzystanie z Google Analytics, należy najpierw utworzyć konto. Można skorzystać z dowolnego konta Google, jeżeli więc posiadamy np. konto na którym prowadzimy kampanie AdWords (lub np. korzystamy z poczty gmail), tego samego loginu i hasła możemy użyć do zalogowania się na www.google.com/analytics. Proces tworzenia konta i dodawania swojej witryny nie jest skomplikowany. Wystarczy przejść kolejne kroki uzupełniając kolejne pola. Dodatkowe instrukcje można z łatwością znaleźć na stronach pomocy Google. Następnie, kod należy przesłać do nas w celu dodania do strony www.

Najważniejsze zalety

Rozpoznanie Oceniasz zachowanie osób odwiedzających Twoją stronę.

Analiza Analizujesz efekty na bieżąco i optymalizujesz działania.

Usprawnienie Aktualizujesz swoją ofertę wiedząc ile rezerwacji dokonują użytkownicy.

Pogląd Docierasz do klientów znajdujących się na stronie.

Wiedza Zdobywasz wiedzę i nowe możliwości dzięki funkcjom panelu GA.

Plan Masz możliwość wyznaczenia celów do osiągnięcia.

Formularz kontaktowy

*
*
HOTELOWY SYSTEM SPRZEDAŻY ONLINE