Moduł Online Menu z kodem QR

Czym jest kod QR i gdzie się go stosuje?

Rozwiązania nowoczesne, spełniające wymagania, jakie przed współczesnością stawia XXI wiek, wkraczają do wielu sfer naszego życia. Te zaawansowane technologicznie narzędzia są z powodzeniem wykorzystywane w różnych sektorach ludzkiej działalności, nikogo nie powinno więc dziwić, że stosuje się je również w szeroko rozumianej branży hotelarskiej, jak i usługowej. Jednym z coraz częściej spotykanych przykładów jest chociażby związane z wirtualną przestrzenią online menu QR code.

Co to takiego i w jakich sytuacjach znajduje swoje zastosowanie? Kod QR (skrót od angielskiego quick response, czyli szybka odpowiedź) jest kodem, a dokładniej graficznym zapisem danych, przyjmującym postać kwadratu, w którym znajduje się swego rodzaju szachownica, będąca plątaniną niewielkich czarnych oraz białych pól zwanych modułami, szyfrującą litery, cyfry i symbole. Podobnie, jak w przypadku kodów kreskowych, informacje z kodów QR (najczęściej jest nim skomplikowany adres strony internetowej lub landing page) odczytuje się za pomocą specjalnego czytnika, mobilnej aplikacji lub aparatu, który posiada smartfon. Po zeskanowaniu link przenosi do treści lub grafik udostępnionych online. W takiej formie można zapisać między innymi online menu QR code restauracji, kawiarni, czy innego punktu gastronomicznego, hotelu albo SPA. To ogromne udogodnienie i oszczędność czasu dla użytkowników, którzy w zaledwie kilka chwil mogą szczegółowo zapoznać się z daną ofertą.

Online menu QR – zaprezentuj ofertę w nowoczesny sposób

Online menu QR code, czyli coś na wzór interaktywnej karty dań lub wirtualnej oferty handlowej, prezentującej sprzedawane produkty lub świadczone usługi. W takim cyfrowym menu, dokładnie tak, jak w tym standardowym, umieszcza się opisy oraz ceny poszczególnych punktów z całego asortymentu. Wiele podmiotów decyduje się zamieszczać tam dodatkowe udogodnienie, jakim chociażby w przypadku restauracji, kawiarni czy cukierni, są wysokiej jakości zdjęcia prezentujące gotowe dania, napoje oraz desery. Ogromnym plusem jest to, że online menu QR code można w dowolnym momencie edytować i aktualizować, wprowadzając chociażby tymczasowo obowiązujące pakiety, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z drukowaniem, a tym samym na bieżąco informować o nowościach pojawiających się w ofercie.

QR menu – szybka i wygodna obsługa gości oraz klientów

Jakie korzyści wynikają z zastosowania w hotelu lub obiekcie gastronomicznym przejrzystego i intuicyjnego w obsłudze online menu QR code? Atutów tego rozwiązania jest wiele. To silne argumenty, które bezpośrednio zachęcają do zgromadzenia wymaganych środków finansowych i zainwestowania w charakteryzowane tu rozwiązanie. Na pierwszy plan wysuwa się zwiększony komfort użytkowników – zainteresowane osoby mogą z dowolnej lokalizacji zapoznać się z informacjami, których potrzebują. Jest to w pełni bezpieczne, można dokonywać tego we własnym tempie, na spokojnie podejmować wybór i za pomocą dosłownie kilku kliknięć składać zamówienie. Wszystko zachodzi więc bezkontaktowo. Z punktu widzenia podmiotu decydującego się na wdrożenie online menu QR code to: optymalizacja kosztów przy równoczesnym wzroście sprzedaży, eliminacja nakładów pracy, ograniczenie ilości zatrudnianych pracowników oraz rozwój prowadzonego biznesu.

teks tekst tekst

Online menu z QR dla restauracji, SPA lub hotelu

Obserwacja współczesnej rzeczywistości pokazuje, że klasyczna, papierowa karta dań, czy też tradycyjna forma przedstawiania oferty hotelu (przyjmująca postać wielkopowierzchniowych bilbordów, niewielkich ulotek lub kilkustronicowych broszur) w wielu miejscach, szczególnie tych uważających się za nowoczesne, odchodzi już do lamusa. W wirtualnej przestrzeni te promocyjne strategie marketingowe są wprowadzane nie tylko poprzez portale internetowe, ale również za pomocą online menu QR code, które jak widać cieszy się coraz większą popularnością – gdzieniegdzie stanowi jedną możliwą do wyboru opcję, a niekiedy współistnieje jednocześnie ze standardowymi źródłami informacji. Konkretne podejście trzeba tu odpowiednio dopasować do oczekiwań i przyzwyczajeń odbiorców, dbając o ich satysfakcję oraz pozytywne doświadczenia generowane podczas zetknięcia się z konkretną marką.

Kompleksowa obsługa poprzez online menu QR

Online menu QR code to unikalna forma komunikacji z odbiorcami produktów lub usług oraz jeden ze sprawdzonych i godnych polecenia sposobów na skuteczny marketing hotelu lub innego biznesu w sieci. Właściciele hotelów decydują się zatem na przystosowywanie zarządzanych przez siebie obiektów noclegowych do wymogów współczesności oraz coraz wyższych wymagań ludzi. Stawiając na samoobsługę możliwą przez cyfrowe przekierowywanie do konkretnego miejsca w sieci, użytkownicy tego systemu zyskują tak ważną dla nich swobodę działania. Jednocześnie jest to ekologiczna opcja, pozwalająca troszczyć się o stan środowiska naturalnego. Ty również możesz czerpać z potencjału, jaki drzemie w rozwiązaniu, które masz niemal na wyciągnięcie ręki.

Korzyści dla Gościa

100% Mobilnie Szybki dostęp do pełnej oferty używając tylko smartfona.

Prezentacja Atrakcyjny design: zdjęcia oferty, opisy, przydatne informacje.

Szybkość Zapoznanie się z menu bez oczekiwania na obsługę.

Higiena Trzymasz swój telefon, nie kartę dotykaną przez wiele osób.

Korzyści dla Hotelu

Design Elegancka, dedykowana graficznie prezentacja oferty.

Aktualności Możliwość dodawania promocji na noclegi/restaurację/SPA.

Kontrola Wgląd w analizy oglądalności i odsłon aplikacji.

Prostota Zarządzanie treścią w panelu CMS HotelSystems.

Mobilne menu z kodem QR – profesjonalne rozwiązanie dla Twojego biznesu

Popularność online menu QR code wzrasta niemal z dnia na dzień. Wszystko wskazuje na to, że ten trend utrzyma się również w przyszłości. Przejście na technologię cyfrową w zakresie udostępniania swojej oferty to bezpośrednia odpowiedź na potrzeby współczesnych ludzi. Wiele osób już teraz wskazuje, że taka nowa forma ze względu na swoją ogólną atrakcyjność bardziej im odpowiada i jest interesującą alternatywą dla fizycznego menu, który z biegiem czasu będzie wychodził z obiegu. A więc, jeśli zależy Ci na sukcesie finansowym oraz utrzymywaniu pozytywnych relacji z klientami, stwórz online menu QR code w kilku wersjach językowych. Właśnie teraz w praktyczny i łatwy sposób przenieś swój biznes do sieci, a na własne oczy przekonasz się, jak dużo to zmieni.

Formularz kontaktowy

*
*
*
HOTELOWY SYSTEM SPRZEDAŻY ONLINE