Blog HotelSystems.pl

← wróć do aktualności
Co powinna zawierać strona internetowa hotelu?

W dzisiejszych czasach, kiedy większość osób korzysta z Internetu w celu wyszukiwania informacji i dokonywania rezerwacji hotelowych, posiadanie atrakcyjnej i funkcjonalnej strony internetowej jest niezbędne dla każdego obiektu noclegowego. Strona ta powinna dostarczać potencjalnym gościom kluczowych informacji (na temat obiektu jak i okolicy) oraz inspirować ich do wyboru danego obiektu.

Klucz do sukcesu Twojej strony hotelowej

W tym artykule omówimy najważniejsze elementy jakie powinna zawierać strona www każdego obiektu noclegowego, aby skutecznie przyciągać i zainteresować potencjalnych gości.

1. Wyjątkowy design i atrakcyjne zdjęcia

Pierwsze wrażenie jest kluczowe, dlatego ważne jest, aby strona hotelu miała unikalny design, który odzwierciedla charakter i styl obiektu. Powinna ona być estetyczna, łatwa w nawigacji i responsywna, czyli dostosowująca się do różnych urządzeń, takich jak komputery, smartfony czy tablety.

Ludzie często „kupują oczami”, dlatego ważne jest również, aby strona zawierała wysokiej jakości zdjęcia, które ukazują uroki hotelu, pokoje, restaurację, basen i inne atrakcje, przyciągając wzrok i budząc zainteresowanie gości. Bardzo popularnym zabiegiem stało się również dodawanie zdjęć na główną stronę, tak aby dodać stronie www atrakcyjności a jednocześnie szerzej przedstawić obiekt jak i okolicę.

2. Informacje o pokojach i usługach

Potencjalni goście przeglądając stronę internetową obiektu bardzo często szukają konkretnych informacji jak np. na temat dostępnych pokoi, ich wyposażenia, dostępnych udogodnień oraz dodatkowych usług oferowanych przez hotel.

Strona powinna zawierać szczegółowe opisy poszczególnych rodzajów pokoi, ich zdjęcia, informacje na temat wyposażenia (np. telewizor, klimatyzacja, bezpłatne WiFi) oraz informacje dotyczące dodatkowych udogodnień, takich jak basen, spa, siłownia czy restauracja. Niezwykle ważne jest, by strona w jasny oraz przejrzysty sposób przekazywała informacje na temat oferowanych usług jak i samej oferty.

3. System rezerwacji oraz pakiety pobytowe

Ważne jest również, aby strona prezentowała ceny pokoi, dostępność i możliwość dokonywania rezerwacji online. Właśnie kluczowym elementem strony www od jej strony sprzedażowej jest oczywiście system rezerwacji pokoi – daje on możliwość łatwej, szybkiej i bezpiecznej rezerwacji pobytu. Dzięki systemowi rezerwacji gość nie tylko sprawdzi dostępność, porówna ceny, otrzyma natychmiastowe potwierdzenie rezerwacji, ale również będzie miał możliwość opłacenia całości poprzez bramkę płatności (BLIK/Przelewy/Kartą).   

Przy klasycznej sprzedaży pokoi bardzo ważnym elementem stały się pakiety pobytowe – czyli z góry przygotowane przez obiekt oferty, z konkretną ilością nocy/dodatkowymi atrakcjami/specjalnymi wydarzeniami itp. Przykładem takich pakietów może być Sylwester / Boże narodzenie czy nawet Dzień Kobiet. Takowa oferta nie tylko wygląda atrakcyjniej, ale jest czymś co może odróżnić ofertę od Booking.com (Booking nie sprzedaje pakietów).

Element systemu rezerwacji i sprzedaży pakietów jest o tyle ważny, iż wprowadza do sprzedaży automatykę, dzięki której gościom łatwiej się rezerwuje a obiekt ma o wiele mniej pracy w zarządzaniu rezerwacjami i sprzedażą.

Sprawdź >> Program do rezerwacji pokoi online

4. Lokalizacja i atrakcje w okolicy

Potencjalni goście często szukają informacji na temat lokalizacji hotelu i dostępnych atrakcji w okolicy. Strona powinna zawierać dokładne informacje dotyczące położenia hotelu, takie jak adres, mapę, informacje na temat odległości od głównych atrakcji turystycznych, plaż, centrów handlowych czy lotniska.

Dodatkowo, warto zaprezentować ciekawe miejsca w okolicy, restauracje, sklepy, muzea, parki, które mogą zainteresować potencjalnych gości i zachęcić ich do odwiedzenia danego obiektu.

Sprawdź >> Moduł Informatora QR

5. Opinie i rekomendacje

Opinie innych gości są niezwykle ważne dla potencjalnych klientów, dlatego strona powinna zawierać sekcję, w której można znaleźć recenzje i oceny hotelu – najlepiej z różnych portali jak Google, Facebook czy nawet Booking.com. Można również umieścić referencje od znanych osób, blogerów podróżniczych lub nagrody, które hotel otrzymał.

To pomoże potencjalnym gościom zbudować zaufanie do obiektu hotelowego i przekonać ich, że warto tam się zatrzymać. Dla niektórych gości, rekomendacja innych może stanowić kluczowy aspekt wyboru danego obiektu.

Sprawdź >> Moduł do Prezentacji Opinii

6. Formularz kontaktowy i dane kontaktowe

Na stronie hotelu powinien znajdować się prosty formularz kontaktowy / zakładka kontaktowa, który pozwala gościom na łatwe wysłanie zapytania lub szybki kontakt z obiektem. Dodatkowo, ważne jest, aby umieścić dane kontaktowe hotelu tuż na pierwszej stronie (często w menu lub stopce), takie jak numer telefonu, adres e-mail czy linki do mediów społecznościowych. Dzięki temu potencjalni goście będą mieli łatwy dostęp do informacji kontaktowych i będą mogli skontaktować się z hotelem w razie dodatkowych pytań lub potrzeb.

Podsumowanie

Strona internetowa hotelu odgrywa kluczową rolę w przyciąganiu i przekonaniu potencjalnych gości do dokonania rezerwacji.
Atrakcyjny design, wysokiej jakości zdjęcia, łatwa i szybka rezerwacja pobytu, szczegółowe informacje o pokojach i usługach, lokalizacja i atrakcje w okolicy, opinie innych gości oraz łatwy dostęp do danych kontaktowych to kluczowe elementy, które powinna zawierać strona www dla hotelu.

Pamiętajmy, że strona internetowa jest wizytówką obiektu, dlatego warto zadbać o jej profesjonalny wygląd i treść, aby skutecznie przyciągnąć i zainteresować potencjalnych gości.

Jeśli potrzebujesz nowej strony www szytej na miarę, specjalnie przygotowanej dla obiektu noclegowego – zapraszamy do kontaktu z działem marketingu: 577770704 lub na marketing@hotelsystems.pl.

← wróć do aktualności

Formularz kontaktowy

*
*
*
HOTELOWY SYSTEM SPRZEDAŻY ONLINE