Blog HotelSystems.pl

← wróć do aktualności
Promocja hotelu i jego usług - pomysły i skuteczne sposoby

Konkurencja na rynku hotelarskim staje się coraz to bardziej intensywna. Aktualnie myśląc o zakwaterowaniu przychodzą nam do głowy nie tylko hotele, ale również pensjonaty, wille i ośrodki wypoczynkowe, domki oraz apartamenty. Wybór preferowanego miejsca, aby odbyć swój pobyt jest naprawdę ogromny.

Aby wyróżnić się spośród wielu innych obiektów noclegowych, kluczowe jest nie tylko oferowanie wysokiej jakości usług, ale także umiejętność efektywnej (oraz często efektownej) promocji w różnego rodzaju mediach. W tym artykule przedstawimy różnorodne pomysły i skuteczne sposoby na promocję hotelu i jego usług, które pomogą przyciągnąć nowych gości i jednocześnie zwiększyć zainteresowanie ofertą.

Promocja hotelu i usług: Poznaj sprawdzone sposoby

Przedstawionych zostanie kilka najbardziej kluczowych sposobów promocji – kolejność nie ma większego znaczenia, gdyż każdy z tych elementów jest równie ważny. Zadbanie o każdy z nich może w dużym stopniu przyczynić się do pozytywnego odzewu gości.

Stwórz atrakcyjną stronę internetową

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość osób korzysta z Internetu do wyszukiwania informacji o hotelach oraz miejscu ewentualnego pobytu. Dlatego warto zadbać o profesjonalnie wyglądającą stronę internetową, która będzie szybka, bezpieczna, atrakcyjna, łatwa w nawigacji i zawierała jednocześnie wszystkie niezbędne informacje (naturalnie razem z możliwością rezerwacji). Dodatkowo, warto zadbać o estetyczne zdjęcia (albo nawet film) pokazujące wnętrza hotelu i atrakcje wokół niego. Goście kupują oczami, warto w takim razie jak najlepiej pokazać swój obiekt.

Co ważne, posiadając stronę internetową kluczowym jest, aby strona była w pełni responsywna – działała w pełni poprawnie na urządzeniach stacjonarnych oraz mobilnych. Ponad 70% wejść na strony internetowe obiektów noclegowych jest właśnie z urządzeń mobilnych. Należy zatem zadbać by Twoja strona www była gotowa na takie użytkowanie.

Wykorzystaj media społecznościowe

Obecność w mediach społecznościowych to obecnie niezbędny element promocji praktycznie każdej branży – hotelowej w szczególności. Należy w tym wypadku utworzyć profile na popularnych platformach takich jak Facebook, Instagram, Twitter czy nawet YouTube a następnie regularnie publikować ciekawe treści, takie jak zdjęcia, filmy, porady podróżnicze czy oferty specjalne. Dodatkowo angażuj się w interakcję z obserwującymi, odpowiadaj na pytania i komentarze, aby budować więź z potencjalnymi gośćmi.

Oferty specjalne i promocje

Goście praktycznie zawsze są zainteresowani różnego rodzaju oszczędnością, dlatego oferowanie atrakcyjnych promocji oraz ciekawych ofert specjalnych może skutecznie przyciągnąć nowych klientów. Warto promować długoterminowe rezerwacje, oferując korzystne rabaty, dzięki czemu klient zdecyduje się na pobyt powyżej kilku dni.

Zdecydowanie zalecamy tworzenie pakietów promocyjnych, obejmujących np. nocleg i darmowe śniadanie, dodatkowe usługi spa, czy też bilety na lokalne atrakcje turystyczne.

Pakiety pobytowe są elementem wyróżniającym Twoją ofertę od twojej konkurencji czy nawet Booking.com. Booking nie sprzedaje pakietów, co daje Ci realną przewagę mogąc zaproponować swoim gościom coś specjalnego, coś innego. Pakiety pobytowe nie tylko często lepiej wychodzą cenowo, ale wyglądają również lepiej, są dostosowane do konkretnego tematu np. Sylwester, Wielkanoc czy Dzień Kobiet.

Pakiety w większości posiadają swój własny link, co pozwala na ich wysyłkę poprzez newsletter czy publikację w social media.

Współpraca z influencerami

Jako dodatek do swojej strategii promocyjnej hotelu warto pomyśleć również o współpracy z różnymi influencerami związanych z branżą podróżniczą czy hotelarską - może to przynieść wiele korzyści. Influencerzy posiadają szerokie grono obserwujących, którzy mogą zainteresować się Twoim hotelem i jego usługami. Zaproś influencera do odwiedzenia Twojego hotelu i udostępniania zdjęć i opinii na temat pobytu. To pomoże w budowaniu zaufania i zwiększeniu widoczności twojej marki.

Opinie i rekomendacje

Pozytywne opinie i rekomendacje od zadowolonych gości są niezwykle ważne. Zadbaj o to, aby goście mieli możliwość łatwego udostępnienia swoich opinii – co ważne, udostępniaj wszelkie opinie na swojej własnej stronie www, nic lepiej nie zachęca jak rekomendacja drugiej osoby. Odpowiadaj na opinie, zarówno pozytywne, jak i negatywne (nigdy nie pokazuj gościom, że to Ty masz rację za wszelką cenę). Dzięki temu pokazujesz, że dbasz o satysfakcję gości i podejmujesz działania w celu poprawy oraz stałego podwyższenia jakości usług.

Sprawdź >> Moduł do prezentacji opinii o hotelu

Współpraca z lokalnymi atrakcjami

Nawiąż współpracę z lokalnymi atrakcjami, takimi jak parki rozrywki, muzea, czy trasy turystyczne. Oferuj swoim gościom zniżki na bilety lub dodatkowe korzyści, jeśli skorzystają z usług tych atrakcji. Bardzo dobrym pomysłem będzie połączenie takowych korzyści właśnie przy tworzeniu pakietów czy ofert specjalnych. Np. Pakiet Historyczny ze zwiedzaniem lokalnego muzeum. To pomoże zwiększyć atrakcyjność twojej oferty, a także zacieśnić więzi z lokalnymi partnerami.

Promocja hotelu: Podsumowanie

Promocja hotelu i jego usług to naprawdę niezwykle istotny element sukcesu na konkurencyjnym rynku hotelarskim. Warto skorzystać z różnorodnych pomysłów i sposobów, aby dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów. Pamiętaj o:

  • stworzeniu atrakcyjnej strony internetowej,
  • wykorzystaniu mediów społecznościowych,
  • oferowaniu promocji i ofert specjalnych,
  • współpracy z influencerami
  • oraz budowaniu pozytywnego wizerunku poprzez opinie i rekomendacje.

Dzięki tym działaniom zwiększysz szanse na przyciągnięcie nowych gości i jednocześnie utworzenie trwałej marki hotelowej.

← wróć do aktualności

Formularz kontaktowy

*
*
*
HOTELOWY SYSTEM SPRZEDAŻY ONLINE