Blog HotelSystems.pl

← wróć do aktualności
Skuteczna komunikacja z Gośćmi hotelowymi w Internecie

W dzisiejszej erze technologii, komunikacja z naszymi gośćmi w Internecie odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu wizerunku naszego obiektu. To właśnie przez interakcję online nawiązujemy relacje, budujemy zaufanie i zachęcamy potencjalnych gości do wyboru naszej oferty. W tym wpisie chcielibyśmy podzielić się z Wami kilkoma ciekawymi oraz sprawdzonymi sposobami, które pomogą stworzyć oraz utrwalić relację z gośćmi, wesprą w skutecznej komunikacji Gość – Hotel w Internecie oraz jednocześnie zapewnią niezapomniane doświadczenia.

Jak zbudować pozytywną interakcję z Gośćmi w Internecie?

Profesjonalna i przyjazna strona internetowa

Pierwsza i jednocześnie najważniejsza rzecz - nasza strona internetowa jest wizytówką hotelu. Odgrywa ona kluczową rolę w przyciąganiu gości i budowaniu wizerunku naszej marki. Zapewne jest to pierwsze miejsce, w którym potencjalni klienci mają kontakt z Twoim obiektem w sieci. Dlatego niezwykle istotne jest, aby nasza strona była profesjonalna, atrakcyjna wizualnie i przejrzysta, responsywna oraz łatwa w nawigacji.

Przygotowaliśmy kilka najważniejszych aspektów strony internetowej, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Strona Twojego obiektu powinna zawierać w sobie takowe elementy jak:

 • atrakcyjny wygląd,
 • łatwa nawigacja,
 • prezentacja pokoi jak i ofert specjalnych,
 • szybka rezerwacja online,
 • opinie i recenzje gości,
 • opis lokalizacji oraz atrakcji w okolicy,
 • w pełni responsywna na urządzeniach mobilnych.

Dzięki zastosowaniu się do takowych wytycznych, goście będą zdecydowanie chętniej będą korzystać z Twojej strony www. Zadbaj o profesjonalny i przyjazny wygląd strony internetowej, by przyciągnąć uwagę gości i zachęcić ich do dokonania rezerwacji. Przypominamy, że strona to wizytówka Twojego hotelu, która może wpłynąć na pierwsze wrażenie gości i być decydującym czynnikiem w wyborze naszej oferty.

W HotelSystems przygotujemy dla Ciebie w pełni spersonalizowaną stronę internetową dla hotelu spełniającą wszystkie powyższe kryteria, dzięki temu komunikacja gościa z twoim obiektem będzie jeszcze prostsza i przyjemniejsza.


Aktywność na Mediach Społecznościowych

Media społecznościowe są niezwykle potężnym narzędziem, które pozwala hotelom nawiązywać i utrzymywać interakcję z obecnymi gośćmi oraz przyciągać uwagę potencjalnych klientów. Aktywność na platformach społecznościowych pozwala nam budować zaangażowanie, kreować pozytywny wizerunek marki i stworzyć bliską społeczność z naszymi gośćmi.

Regularnie publikuj atrakcyjne treści, takie jak zdjęcia z wydarzeń hotelowych, ciekawostki z lokalnej kultury czy porady podróżnicze. Bądźmy aktywni na platformach, na których obecny jest nasz target. Odpowiadajmy na komentarze, pytania i prośby, wykazując zainteresowanie i troskę o potrzeby gości.

Oto kilka kluczowych aspektów, które warto uwzględnić w strategii aktywności na mediach społecznościowych:

 • zrozum swoją grupę docelową
 • regularnie publikuj treści,
 • bądź komunikatywny z gośćmi, odpowiadaj na pytania,
 • zachęcaj gości do dzielenia się swoimi doświadczeniami,
 • staraj się być kreatywny i twórz ciekawe treści,
 • twórz i publikuj różnego rodzaju promocje i oferty specjalne.

Aby skutecznie komunikować się na mediach społecznościowych, musimy być autentyczni, zaangażowani i elastyczni w naszych działaniach. To dzięki odpowiedniej strategii i właśnie interakcji z gośćmi możemy budować lojalność, zdobywać nowych klientów oraz zbudować pozytywny wizerunek obiektu w sieci.


E-mail Marketing


E-mail marketing
jak to wspominaliśmy na jednym z naszych ostatnich artykułów, jest jednym z najpotężniejszych narzędzi komunikacji w branży hotelowej. Pozwala nam utrzymywać stały kontakt z naszymi gośćmi, dostarczając im spersonalizowane treści, oferty i informacje.

Wprowadzając strategię e-mail marketingową, można zbudować trwałe relacje z gośćmi oraz przyciągać nowych. Twórz spersonalizowane wiadomości, dostosowane do preferencji i potrzeb odbiorców. Informujmy ich o najnowszych ofertach, promocjach i wydarzeniach w hotelu. Pamiętajmy o wysyłaniu życzeń z okazji urodzin czy ważnych wydarzeń.


Reagowanie na Opinie i Recenzje


Opinie i recenzje gości odgrywają niezwykle istotną rolę w kształtowaniu wizerunku naszego hotelu. To, jak reagujemy na te opinie, ma ogromny wpływ na postrzeganie naszej marki przez potencjalnych gości. Dlatego kluczowe jest skuteczne i empatyczne reagowanie na opinie, zarówno pozytywne, jak i negatywne. W przypadku problemów, proponujmy rozwiązania i dbajmy o to, aby każdy gość poczuł się wysłuchany.

Przygotowaliśmy kilka kluczowych aspektów, które warto uwzględnić w procesie reagowania na opinie i recenzje:

 • odpowiadaj na opinie szybko i sprawnie (czas reakcji ma tutaj kluczowe znacznie),
 • zawsze odpowiadaj z szacunkiem,
 • nie wdawaj się w spory publiczne,
 • w razie negatywnych opinii, zaproponuj rozwiązanie problemu,
 • skomplikowane sytuacje staraj się rozwiązywać indywidualnie w wiadomości prywatnej.

Opinie gości mogą dostarczyć cennych wskazówek dotyczących obszarów, które wymagają poprawy. Uznajmy recenzje jako możliwość rozwoju i wdróżmy zmiany na podstawie zgłaszanych sugestii. Dodatkowo regularnie monitoruj i analizuj opinie oraz recenzje, aby lepiej zrozumieć, jak postrzegani jesteśmy przez gości. Wykorzystajmy tę wiedzę do ciągłej poprawy jakości usług.

Reagowanie na opinie i recenzje to niezwykle ważny proces w budowaniu pozytywnego wizerunku hotelu. Nasza reakcja może mieć duży wpływ na postrzeganie naszego hotelu przez potencjalnych gości. Dlatego pamiętajmy o empatii, szacunku, szybkości reakcji i konstruktywnym podejściu do zarządzania opinią online.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym modułem do prezentacji opinii!


Blog hotelowy

Blog to doskonałe narzędzie do dzielenia się cennymi treściami z naszymi gośćmi. Twórzmy wpisy na temat atrakcji turystycznych w okolicy, porad dla podróżujących, relacji z wydarzeń w hotelu i innych interesujących tematów. Dzięki temu pokazujemy naszą wiedzę, pasję i zaangażowanie w zapewnianie niezapomnianych doświadczeń.

Blog hotelowy jest wręcz doskonałym narzędziem do komunikacji z gośćmi oraz kreowania pozytywnego wizerunku naszego obiektu. To miejsce, gdzie możemy dostarczać wartościowe treści, dzielić się informacjami, ciekawostkami, relacjami z wydarzeń hotelowych czy nawet informować o różnego rodzaju promocjach. Wprowadzenie bloga może bardzo pomóc w zbudowaniu silnej więzi oraz przyciągnięciu nowych gościu. Dodatkowo pokazujemy naszą wiedzę, pasję i zaangażowanie w zapewnianie niezapomnianych doświadczeń.

Przedstawiamy kilka kluczowych aspektów, które warto uwzględnić w prowadzeniu bloga hotelowego:

 • staraj się dostarczać ciekawe oraz wartościowe treści,
 • kreuj swój wizerunek eksperta w branży hotelarskiej,
 • promuj różnego rodzaju promocje oraz ciekawe wydarzenia,
 • regularnie publikuj artykuły, aby zachować ciągłość.


Chatbot i komunikatory


Współczesny gość bardzo ceni sobie szybką reakcję na swoje zapytania. Wykorzystać do tego możemy różnego rodzaje chatboty, które mogą automatycznie odpowiadać na proste pytania gości (np. szczegóły dotyczące zameldowania/wymeldowania, czy parking jest płatny, do której godziny są śniadania).

Jednak dla bardziej złożonych problemów i pytań, zapewnijmy możliwość kontaktu z prawdziwym człowiekiem, aby zapewnić profesjonalną obsługę. Do tego zadania idealnie sprawdzą się darmowe komunikatory jak: Facebook Messenger czy WhatsApp lub bardziej rozbudowane komunikatory. Wiele obiektów korzysta również szybkiej opcji odzwonienia, jednym z najpopularniejszych jest tutaj CallPage.

Efektywna komunikacja z Gośćmi hotelowymi  - podsumowanie

Podsumowując, komunikacja z naszymi gośćmi w Internecie to proces ciągły i dynamiczny. Stawiając na przyjazną, personalizowaną i skuteczną komunikację, możemy budować lojalność klientów i zdobywać nowych. Stańmy na wysokości zadania, odpowiadając na ich potrzeby, dbając o interakcję i dostarczając wartościowych treści. Pamiętajmy, że zadowoleni goście to ambasadorzy naszego hotelu, którzy chętnie polecają nas innym.

← wróć do aktualności

Formularz kontaktowy

*
*
*
HOTELOWY SYSTEM SPRZEDAŻY ONLINE